Turnaj v Rosicích

V neděli 20. 6. se na hříšti FC Slovan Rosice uskutečnil turnaj starších přípravek. Turnaje se zúčastnily týmy z Říčan, Bosonoh, Zbýšova a naše mladé naděje. Hrálo se 2x15 minut, každý s každým.
     V prvním zápase jsme hráli s Říčany. Po hrozné první půli (0:0), jsme zápas nakonec zvládli, a po gólech Michaela Bareše, Martina Bílka a Davida Jahna zvítězili 3:0. Náš druhý soupeř byl tým Bosonoh. Zápas měl stejný scénář. První půle byla ještě horší, než v našem prvním zápase, a po zásluze jsme prohrávali 0:1. Po přestávce ovšem nastoupil úplně jiný tým. Během pěti minut jsme díky šibenici Anety Malatové a Martinovi Bílkovi otočili stav na 2:1, a na naši hru se konečně dalo dívat. Do sítě Bosonoh se ještě trefil Michael Bareš a znovu náš kapitán Martin Bílek. Bosonohy sice ještě v závěru snížily, ale výsledek 4:2 znamenal, že si to v posledním zápase rozdáme se Zbýšovem o první místo.
     Zbýšov letos vyhrál okresní přebor, takže nás čekal soupeř nad míru zdatný. Na turnaj ovšem přijel bez opory zadních řad Adély Čechové a na defenzívě Zbýšova to bylo znát. V prvním zápase si poradili s týmem Bosonoh 2:0. Ve druhém rozstříleli Říčany 6:2. Nutno říct, že je radost sledovat útočné akce tohoto mladého týmu ze Zbýšova. Hlavně trio Chlup, Šrámek a Suvdaa předváděli krásné akce. Ale směrem dozadu už to tak slavné nebylo.
     V přímém souboji o třetí místo remizovaly Bosonohy s Říčany 2:2, ale lepší celkové skóre poslalo pro bronzové medaile hráče Bosonoh.
     Nás čekala bitva o zlato. Do posledního zápasu letošní sezóny jsme nastoupili s patřičným respektem k ofenzivní síle Zbýšova. Naše obranná trojice Radek Wasserbauer, Honza Pelikán a Šimon Bezděk však pracovala téměř bezchybně a soupeře do žádných větších šancí nepouštěla. Zbýšov své akce většinou zakončoval střelami z dálky, ale s těmi si bez větších problémů náš výborně chytající brankář Vojta Dočekal vždy poradil. Po poctivě odbráněném úvodu jsme začali útočit. Soupeř často ztrácel míče ve středu hřiště a naši hráči chodili do přečíslení. Jedno z nich využil David Jahn a vedli jsme 1:0. A když před koncem prvního poločasu zvýšil bombou pod břevno Dominik Kratochvíl na 2:0, začali jsme věřit v naši výhru. Soupeř byl zjevně zaskočen průběhem utkání a v druhé půli už neměl sílu se zápasem něco udělat. Naopak. Za Slovan se ještě trefil s přehledem hrající Martin Bílek a znovu po samostatné akci Dominik Kratochvíl. Takže konečný výsledek 4:0 byl zaslouženou odměnou za perfektní výkon všech hráčů na hřišti.
     Blahopřeji našim hráčům k vítězství v turnaji a děkuji za krásnou neděli. A ty zlaté medaile našim borcům po této povedené sezóně hodně sluší.